Thursday, 21 March 2013

Vyměřený čas / In time

Ahoj ,
dnes bych sem chtěla napsat něco o filmu, který jsem právě dokoukala. Jmenuje se Vyměřený čas a je to vlastně takové science fiction. Ale rozhodně je to dobrý film. Přinutí vás to přemýšlet o tom, jak využíváte svůj čas. Jestli ho třeba jen tak nepromrháváte?
_________

Hello everyone,
today I'd like to write here something obout movie, I watched few minutes ago. Its name is In time and it's kind of science fiction. But it's really good film and it makes me to think about how I use my time. Don't I waste it?Vyměřený čas režíroval Roger Deakins a film měl premiéru roku 2011. Hlavní postavy ztvárnili Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Cillian Murphy a Vincent Kartheiser.
_________

In time was directed by Roger Deakins and it had a premiere in 2011. The main characters are played by Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Cillian Murphy and Vincent Kartheiser. 


Představte si, že stárnete pouze do svých 25 let. A od té doby se vám začne odměřovat čas. Dostanete rok a další čas si musíte vydělávat. Ale čas není pouze k přežití. Čas je i platidlo. Peníze se už nepoužívají. A ceny neustále rostou. Dalším problémem jsou zloději času. Na ulicích není pro nikoho bezpečno.
_________

Imagine that you'll grow old only 25 years and then you age will be frozen. But you'll get only one year. Another time you have to earn. But time isn't just for survival. It's also a currency. There is no other money. You have just time. And the cost are higher and higher. And what about thieves? Streets are not safe for anyone.


Will Salas (J. Timberlake) obvykle má na svých hodinkách pouze 24 hodin. Žije ze dne na den. Pochází z chudé čtvrti, kde pracuje v továrně. Jednoho dne pomůže bohatému, téměř nesmrtelnému muži, když se ho zloději pokouší okrást. Ten muž - Henry - už žije více než 100 let a už má života dost. Rozhodne se darovat veškerý svůj čas Willovi a zemřít. A tak se také stnae.
Ale ochránci času si myslí, že Will Henryho okradl...
_________

Will Salas (J. Timberlake) usual has only 24 hours. He lives day by day. He lives in a poor part of time, he works in a factory. One day Will helped a rich man, who is almost immortal, when thieves try to rob him.. That man - Henry - lives more than 100 years and he doesn't have anything to living for. Will saved him from thieves so Henry decided to give all of his time to Will. Then Henry died.
But time keepers think, that Will stole that time...


Nebudu sem psát nic dalšího, myslím, že lepší bude, když se na film podíváte sami. Tak snad se vám bude líbit.
_________

I won't write here anything more, I think that better will be, if you watch the film. I hope you'll like it.

Zdroje / Sources:
http://collider.com/wp-content/uploads/in-time-movie-image-forearm-01.jpg
http://images.kino.de/flbilder/max11/auto11/auto38/11380137/w964.jpg
http://cdn.thegloss.com/files/2011/10/poors-640x385.jpg
http://marieke.pise.cz/img/279008.jpg
http://www.csfd.cz/film/281357-vymereny-cas/galerie/

No comments:

Post a Comment